Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Lysá pod Makytou.

Sima Martausová - koncert 26. máj 2017 Vytlačiť
 

V roku 1988:

...sa narodilo v krásnom Považí normálne dievča - Sima Martausová, ktorá miluje fialky, hudbu, prírodu, kávu, ľudí a toho kto ich stvoril:-)

 

V roku 2009-2010:

... sa pomaly začala učiť hrať na gitare a skladať svoje prvé piesne. Jedna z nich bola aj pieseň Nádherný Svätý, ktorú Sima prihlásila počas štúdia na VŠ do súťaže Gospeltalent 2009, kde pieseň uspela..a tak Sima začala tvoriť a hrávať už o čosi viac:-)

 

V roku 2011:

...v spolupráci so štúdiom Lux vyšlo prvé CD - Vyzliecť si človeka. Na uvádzaní do života zaspievala aj skvelá speváčka a hlasová pedagogička Alenka Čermáková s manželom Ivanom. "Oboch si veľmi vážim nielen ako hudobníkov, ale aj ako ľudí, preto som si pozvala ako hostí práve nich."

 

V roku 2012:

...sa Sima dostala do Radošinského naivného divadla - do hry Polooblačno a zároveň sa v tomto roku aj spoznala s hudobným manažérom Jožkom Šebom, ktorý ju zoznámil s kapelou (M.Zajko, M.Gašpar, M.Wittgruber, P.Lengyel, I.Ajdži Sabo) s ktorými hráva dodnes.V tom roku začali nahrávať aj svoje spoločné CD - Dobrý deň, to som ja, kde boli pozvaní aj hostia Miško Šimko, Erich "Boboš" Procházka a Ďurko Bartoš.


V roku 2013:
..vyšlo CD - Dobrý deň, to som ja, ktoré bolo v zime toho istého roku ocenené platinovou platňou. 

"Tento úspech vôbec nepripisujem sebe. Skôr je to pre mňa taký malý zázrak. Za to, že sa cd predávalo nemôžem ja, ale ľudia ktorí ho kupovali:-). Je to dar, ktorý si veľmi vážim:-)."


V roku 2014:
Vo februári 2014 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby udelil Sime a jej kapele cenu Objav roka 2013. V hlasovaní na hudba.sk získali tiež cenu Objav roka a Album roka 2013 - s albumom Dobrý deň, to som ja.

Všetko, čo sa mi v živote deje - je pre mňa veľký dar. Každú vytvorenú pesničku, každého človeka a každého hudobníka, ktorého som na tejto svojej „ceste hudbou“ stretla si veľmi vážim. Mám radosť z toho, že môžem tvoriť, spievať a deliť sa o svoje pocity s Vami. A ďakujem Vám za to, že pri mne stojíte a robíte mi radosť tým, že ste:-)

 

Sima Martausová je veľký talent a má naozaj krásne piesne. V novembri 2016 ste ju mohli vidieť na STV1 v programe Petra Marcinu – Neskoro večer a  na STV2 bola hosťom Aleny Heribanovej v Strážnych anjeloch. 

 

Simu Martausovú si môžete pozrieť aj tu http://www.youtube.sk/simamartausova

 

 


 
 

Úradná tabuľa

Dôvody prečo byť poistencom VšZPVytlačiť
 


 
 

Voľba hlavného kontrolóraVytlačiť
 


 
 

Dodatok k VZN č.3/2016Vytlačiť
 


 
 

Dodatok č.2 k VZN č.1/2015Vytlačiť
 


 
 

VZN obce Lysá pod Makytou č. 1/2017Vytlačiť
 


 
 

TKR preladenie kanálov z SD na HD vysielanieVytlačiť
 

V stredu 14.12. prebehlo na TKR prelaďovanie slovenských programov do HD kvality v digitálnom vysielaní DVB-C.

Je potrebné aktualizovať TV príjmače aj set top boxy, ale najskôr treba pri STB vykonať výrobné nastavenie prijímača. Vo väčšine prípadov stačí automatické ladenie.

Pri preladení sa znova pri niektorých tv príjmačoch (Samsung, LG) uloží poradie programov ako pred preladením.

Pri značkách Sony, Panasonic, Philips a iné značky, je potrebné si zvoliť( nastaviť) svoje poradie programov manuálne.

 

Parametre ladenia:

Frekvencia:                      Rýchlosť: 6900                  Modulácia: QAM 256

314 000  kHz

322 000  kHz

330 000  kHz

338 000  kHz

346 000  kHz

354 000  kHz


 
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017Vytlačiť
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017

 

Poskytovanie dotácií z rozpočtu obce upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce č. 5/2016.

Dotácie z rozpočtu obce v zmysle VZN č. 5/2016 možno poskytnúť právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom, ktoré majú sídlo alebo trvalý pobyt na území obce alebo ktoré pôsobia, vykonávajú činnosť na území obce alebo poskytujú služby obyvateľom obce len na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných  účelov, na podporu podnikania a zamestnanosti.

Dotácie v zmysle VZN na r. 2017 možno poskytnúť na základe písomnej žiadosti (spolu s požadovanými prílohami) doručenej do podateľne Obecného úradu v Lysej pod Makytou do 31.12.2016.

 


 
 


Úvodná stránka