Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Lysá pod Makytou.

Sima Martausová - koncert 26. máj 2017 Vytlačiť
 

V roku 1988:

...sa narodilo v krásnom Považí normálne dievča - Sima Martausová, ktorá miluje fialky, hudbu, prírodu, kávu, ľudí a toho kto ich stvoril:-)

 

V roku 2009-2010:

... sa pomaly začala učiť hrať na gitare a skladať svoje prvé piesne. Jedna z nich bola aj pieseň Nádherný Svätý, ktorú Sima prihlásila počas štúdia na VŠ do súťaže Gospeltalent 2009, kde pieseň uspela..a tak Sima začala tvoriť a hrávať už o čosi viac:-)

 

V roku 2011:

...v spolupráci so štúdiom Lux vyšlo prvé CD - Vyzliecť si človeka. Na uvádzaní do života zaspievala aj skvelá speváčka a hlasová pedagogička Alenka Čermáková s manželom Ivanom. "Oboch si veľmi vážim nielen ako hudobníkov, ale aj ako ľudí, preto som si pozvala ako hostí práve nich."

 

V roku 2012:

...sa Sima dostala do Radošinského naivného divadla - do hry Polooblačno a zároveň sa v tomto roku aj spoznala s hudobným manažérom Jožkom Šebom, ktorý ju zoznámil s kapelou (M.Zajko, M.Gašpar, M.Wittgruber, P.Lengyel, I.Ajdži Sabo) s ktorými hráva dodnes.V tom roku začali nahrávať aj svoje spoločné CD - Dobrý deň, to som ja, kde boli pozvaní aj hostia Miško Šimko, Erich "Boboš" Procházka a Ďurko Bartoš.


V roku 2013:
..vyšlo CD - Dobrý deň, to som ja, ktoré bolo v zime toho istého roku ocenené platinovou platňou. 

"Tento úspech vôbec nepripisujem sebe. Skôr je to pre mňa taký malý zázrak. Za to, že sa cd predávalo nemôžem ja, ale ľudia ktorí ho kupovali:-). Je to dar, ktorý si veľmi vážim:-)."


V roku 2014:
Vo februári 2014 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby udelil Sime a jej kapele cenu Objav roka 2013. V hlasovaní na hudba.sk získali tiež cenu Objav roka a Album roka 2013 - s albumom Dobrý deň, to som ja.

Všetko, čo sa mi v živote deje - je pre mňa veľký dar. Každú vytvorenú pesničku, každého človeka a každého hudobníka, ktorého som na tejto svojej „ceste hudbou“ stretla si veľmi vážim. Mám radosť z toho, že môžem tvoriť, spievať a deliť sa o svoje pocity s Vami. A ďakujem Vám za to, že pri mne stojíte a robíte mi radosť tým, že ste:-)

 

Sima Martausová je veľký talent a má naozaj krásne piesne. V novembri 2016 ste ju mohli vidieť na STV1 v programe Petra Marcinu – Neskoro večer a  na STV2 bola hosťom Aleny Heribanovej v Strážnych anjeloch. 

 

Simu Martausovú si môžete pozrieť aj tu http://www.youtube.sk/simamartausova

 

 


 
 

Úradná tabuľa

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Horelková.jpg Horelková.jpg (323 kB)

 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Zlocha L.jpg Zlocha L.jpg (321.5 kB)

 
 

Verejná vyhláškaVytlačiť
 

Oznámenie o začatí stavebného konania


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Obnova verejného osvetleniaVytlačiť
 

sken tabula.jpg

Cieľom projektu , Obnova verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou" bola výmena starého osvetlenia, ktorého prevádzkovanie bolo finančne náročné. Vďaka získaným finančným prostriedkom zo štrukturálnych fondov EÚ a štátneho rozpočtu SR bola realizovaná výmena verejného osvetlenia v obci za moderné svietidlá, ktoré sa vyznačujú výrazne nižšou spotrebou elektrickej energie, s čím je spojená i úspora finančných prostriedkov na prevádzku verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou. Projekt obnovy verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou bol ukončený v roku 2015. 

Počet vymenených svietidiel - 449 

 

Svietidlo Výkon W Príkon w Počet ks
         LED1 26 27,04 351
         LED2 35 36,4 39
         LED3 80 83,2 59

 

Úspora energie s mernou jednotkou GJ/rok = 220,95

 


 
 

Návrh VZN č.2/2017Vytlačiť
 


 
 

Zoznam kandidátov na voľby do zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja 2017Vytlačiť
 

Zoznam kandidátov na predsedu TSK 2017 Zoznam kandidátov 20002.jpg Zoznam kandidátov 20002.jpg (318 kB)
Zoznam kandidátov na voľby do zastupiteľstva TSK 2017 Zoznam kandidátov 20001.jpg Zoznam kandidátov 20001.jpg (658.1 kB)

 
 

Dodatok k VZN č.3/2016Vytlačiť
 


 
 

Dodatok č.2 k VZN č.1/2015Vytlačiť
 


 
 

VZN obce Lysá pod Makytou č. 1/2017Vytlačiť
 


 
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017Vytlačiť
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017

 

Poskytovanie dotácií z rozpočtu obce upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce č. 5/2016.

Dotácie z rozpočtu obce v zmysle VZN č. 5/2016 možno poskytnúť právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom, ktoré majú sídlo alebo trvalý pobyt na území obce alebo ktoré pôsobia, vykonávajú činnosť na území obce alebo poskytujú služby obyvateľom obce len na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných  účelov, na podporu podnikania a zamestnanosti.

Dotácie v zmysle VZN na r. 2017 možno poskytnúť na základe písomnej žiadosti (spolu s požadovanými prílohami) doručenej do podateľne Obecného úradu v Lysej pod Makytou do 31.12.2016.

 


 
 


Úvodná stránka