Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Lysá pod Makytou.

Fašiangový víkendVytlačiť
 

Fašiangový víkend v obci Lysá pod Makytou

Symbol veselosti, zábav, plesov a hojnosti. Fašiangy znamenajú obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred škaredou - Popolcovou stredou. Počas tohto obdobia si môžeme dopriať dobrého jedla, tanca a hudby.

A tak tomu bolo tento víkend aj v našej obci. Začali sme už v piatok poobede karnevalom pre deti. O zábavu sa postarali pani učiteľky z materskej a základnej školy vo veselých kostýmoch, spoločne s pánom učiteľom, ktorý ako každý rok urobil disco zábavu. Pani učiteľky roztancovali celú sálu. Vymysleli športové a tanečné súťaže, z ktorých mali deti veľkú radosť. Deti dostali sladkú odmenu a občerstvili sa koláčikmi a čajom.

 Oslava fašiangov pokračovala v sobotu pochodom masiek obcou a diskotékou v kultúrnom dome. Do tanca nám hrali DJ Janči a Laky, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru. Členovia folklórnej skupiny Javorina a dobrovoľného hasičského zboru v nočných hodinách pochovali basu, čím ukončili fašiangové obdobie.

Fašiangovú sobotu usporiadal tento rok Dobrovoľný hasičský zbor v Lysej pod Makytou v spolupráci s obecným úradom. Výťažok z pochodu masiek bol venovaný DHZ v obci na ich činnosť.

Starosta obce ďakuje občanom a priateľom obce, Základnej škole s materskou školou, DHZ, FSk Javorina, zamestnancom OcÚ a všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na tohtoročných fašiangoch.

  

Súbor na stiahnutie Dok1.docx Dok1.docx (14.7 kB)

 
 

Úradná tabuľa

Priemerné ekonomicky oprávnené náklady za rok 2017 na opatrovateľskú službuVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie EON_2017.docx EON_2017.docx (12.5 kB)

 
 

Obnova verejného osvetleniaVytlačiť
 

sken tabula.jpg

Cieľom projektu , Obnova verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou" bola výmena starého osvetlenia, ktorého prevádzkovanie bolo finančne náročné. Vďaka získaným finančným prostriedkom zo štrukturálnych fondov EÚ a štátneho rozpočtu SR bola realizovaná výmena verejného osvetlenia v obci za moderné svietidlá, ktoré sa vyznačujú výrazne nižšou spotrebou elektrickej energie, s čím je spojená i úspora finančných prostriedkov na prevádzku verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou. Projekt obnovy verejného osvetlenia v obci Lysá pod Makytou bol ukončený v roku 2015. 

Počet vymenených svietidiel - 449 

 

Svietidlo Výkon W Príkon w Počet ks
         LED1 26 27,04 351
         LED2 35 36,4 39
         LED3 80 83,2 59

 

Úspora energie s mernou jednotkou GJ/rok = 220,95

 


 
 

Dodatok k VZN č.3/2016Vytlačiť
 


 
 

Dodatok č.2 k VZN č.1/2015Vytlačiť
 


 
 

VZN obce Lysá pod Makytou č. 1/2017Vytlačiť
 


 
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017Vytlačiť
 

Dotácie z rozpočtu obce na rok 2017

 

Poskytovanie dotácií z rozpočtu obce upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce č. 5/2016.

Dotácie z rozpočtu obce v zmysle VZN č. 5/2016 možno poskytnúť právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom, ktoré majú sídlo alebo trvalý pobyt na území obce alebo ktoré pôsobia, vykonávajú činnosť na území obce alebo poskytujú služby obyvateľom obce len na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných  účelov, na podporu podnikania a zamestnanosti.

Dotácie v zmysle VZN na r. 2017 možno poskytnúť na základe písomnej žiadosti (spolu s požadovanými prílohami) doručenej do podateľne Obecného úradu v Lysej pod Makytou do 31.12.2016.

 


 
 

Mapový portál obce Lysá pod MakytouKoho by ste chceli privítať v našej obci?

Už sme mali v našej obci viacej koncertov. Privítali sme Františka Nedvěda s kapelou, Simu Martausovú, Kollárovcov. Aj predstavenie pre deti - Smejko a Tanculienka. A najnovšie Mira Jaroša. Budeme radi, ak nám poradíte, koho by ste v našej obci radi privítali. Svoje návrhy nám môžete napísať a vhodiť do schránky pri vchode na obecný úrad, alebo navrhnúť svojich hudobných obľúbencov aj osobne.

webygroup

Úvodná stránka