Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fašiangy 2017

Detský karneval

V piatok  24.februára sa asi všetky  lysanské deti stretli na detskom karnevale v kultúrnom dome.  Je to už viacročná tradícia, ale zdá sa, že z roka na rok karneval navštívi viac a viac detí, čo je super. Prišlo toľko krásnych a nápaditých masiek, že vybrať tú najkrajšiu by sa nikto neodvážil. To naj by si zaslúžili úplne všetky.,, DJ p. učiteľ Závodný“  masky vyspovedal  a potom mohla vďaka nemu začať tá pravá karnevalová diskotéka, spestrená zábavnými súťažami , o ktoré sa postarali pani učiteľky ,,z praveku“. Vďaka ich kostýmom sa deti odreagovali a pekne s nimi zabávali. Masky za šikovnosť dostali sladkú odmenu. Pri bufete sa mohli občerstviť  koláčom a vlažným čajíkom. Dúfame, že domov odchádzali zdravo unavené, šťastné a vytancované.

Čo dodať? Tešíme sa zase o rok.


 

Škaredou stredou a tiež popolcovou stredou sa končí obdobie plesov a zábav a začína sa pôstne obdobie, ktoré trvá až do Veľkej noci.

Preto sa  vždy na poslednej zábave, ktorá je pred popolcovou stredou pochováva basa.

Naše pásmo pochovania basy nám predviedli  členovia Folklórnej  skupiny Javorina  prezlečení za rôzne masky, spolu s členmi DHZ Lysá. Celé pásmo bolo vtipné a popretkávané humornými situáciami. Ľudí sa zišlo neúrekom. Do tanca počas večera  hrala hudobná skupina ROSA z Považskej Bystrice. Niekomu možno chýbali piesne na ľudovú nôtu, ale milovníkom piesní Michala Tučného, Nedvědovcov a spevákov  s podobným žánrom  sme urobili radosť a kto chcel si aj zatancoval. Dokonca aj poniektoré vytrvalé masky zostali na zábave, za čo im patrí veľký obdiv, pretože ich náročný sprievod obcou začal už o 11.hodine a trasa nebola krátka. Občania, ktorí majú radi túto veselú tradíciu, už masky čakali s občerstvením a tie si s nimi zaspievali a zatancovali. Na voze s koníkmi a pohoničom sa viezli členovia hudobnej skupiny Meteor, ktorí  maskám hrali do taktu a o to veselšie to celé prebiehalo. A tradíciou sú aj dobroty, ktoré občania maskám darovali. Neskôr si na nich pochutili a boli ponúknuté aj na večernej zábave.  No a masky vybrali aj peknú finančnú hotovosť , ktorá bola tento rok zväčša venovaná folklórnemu súboru Javorinka na rôzne účely. Takže to celé dopadlo výborne a tešíme sa zase nabudúce.

Starosta obce ďakuje všetkým občanom, ktorí sa akokoľvek zapojili do tejto peknej akcie. Maskám za ich obetavosť a občanom za ich pohostinnosť  a dary.


 


Úvodná stránka