Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jednota dôchodcov Slovenska

Naši seniori..

Tak ako to už býva, jeseň prichádza, keď začína opadávať lístie zo stromov. Niektoré naše dôchodkyne preto neváhajú a tam, kde ho je veľa napr. pri Hornom kríži, ho svojvoľne odhŕňajú, ale aj starajú sa o celkovú údržbu celého parčíka naokolo. Dôchodci sa často stretávajú pri rôznych spoločenských stretnutiach. Na jednom takom sme privítali členov Klubu seniorov z Lačnova, ktorí nás prišli pozdraviť, predstaviť sa a pobaviť nás svojim kultúrnym programom. V spoločnej debate, sme zistili, že vzájomná spolupráca nám všetkým prinesie príjemné zážitky a poznanie. Sľúbili sme si vypracovať „Zmluvu o cezhraničnej spolupráci“ a v mesiaci január 2019 naplánovali podpísanie tejto zmluvy.

Ako sa približoval vianočný čas aj naša činnosť sa uberala týmto smerom. Členky oblečené v našich krásnych krojoch zdobili spolu s deťmi z Materskej škôlky medovníčky. Na Ondrejskom jarmoku, zase naše členky ponúkali tradičné koláče, záviny a samozrejme aj dobrý punč. A pretože Mikuláš nenosí darčeky len dobrým deťom, Mikuláš navštívil aj nás a rozdal nám aj darčeky. Na oplátku sme ho ponúkli dobrým punčom a koláčikmi. A keďže Vianočný čas je aj o stretávaní sa s blízkymi ,predsedníčka p. Panáčková s pani Sieklikovou navštívili 4 našich občanov, ktorí bývajú v seniorských zariadeniach v Púchove a potešili ich malým ovocným balíčkom, svojou maličkosťou v podobe rozhovoru, ale i spomienok  na krásne zážitky prežité v našej obci. Na „Vianočných trhoch“ konaných v našej obci sme sa tento rok nezúčastnili za účelom predaja, avšak prispeli sme k dobrej nálade našou účasťou a členovia JDS svojimi piesňami umocnili Vianočnú náladu.

 

Mária Panáčková

predsedkyňa JDS

 


 

Aktívni seniori

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska prežívajú jeseň svojho života veľmi aktívne. Okrem pravideľných stretnutí v kultúrnom dome sa zúčastňujú členovia JDS na kultúrnych a športových akciách a počas roka vyrazili na výlety za krásami Slovenska. Navštívili Tatry a Komárno, niektorí z členov sa zúčastnili aj relaxačného pobytu v Piešťanoch a Nimnici. Tento rok úspešne ukončilo 5 šikovných členiek z JDS Univerzitu tretieho veku, v odbore záhradníctvo. Niet teda divu, že navštívili spolu s ostatnými členmi záhradkársku výstavu JAHRADA a EXPO v Trenčíne. To, že aj vo vyššom veku v členoch JDS stále drieme športový duch, ukázali na ihrisku, kde si zorganizovali športové hry. Počas roka nezabúdajú ani na osamelých občanov a bývalých členov JDS, ktorí sa už z dôvodu zlého zdravotného stavu nemôžu aktívne zúčastňovať na stretnutiach JDS. Členovia JDS ich chodia radi navštíviť. Program stretnutí členov JDS im v kultúrnom dome spestria programom deti z MŠ, žiaci zo ZŠ, ale aj DFS Javorinka. Ich pomocnú ruku, ochotu, zručnosti a skúsenosti môžete vidieť takmer na každej obecnej akcii.


 


Úvodná stránka